مخزن تحت فشار

یکی از راه های نسبتا قدیمی برای افزایش فشار آب ساختمان ها استفاده از پمپ آب خانگی به همراه مخزن تحت فشار است. سیستم و تکنولوژی جدیدتر برای این کار ست کنترل یا کلید اتومات دیجیتال پمپ آب است که توانسته جایگزین بسیار مناسبی برای مخزن تحت فشار باشد با این وجود همچنان، در جاهایی که استفاده از ست کنترل غیرممکن است و عملکرد خوبی ندارد، حتما باید از م...

مخزن تحت فشار

یکی از راه های نسبتا قدیمی برای افزایش فشار آب ساختمان ها استفاده از پمپ آب خانگی به همراه مخزن تحت فشار است. سیستم و تکنولوژی جدیدتر برای این کار ست کنترل یا کلید اتومات دیجیتال پمپ آب است که توانسته جایگزین بسیار مناسبی برای مخزن تحت فشار باشد با این وجود همچنان، در جاهایی که استفاده از ست کنترل غیرممکن است و عملکرد خوبی ندارد، حتما باید از مخزن تحت فشار استفاده کرد. کار این مخزن همانگونه که از نام آن پیداست ایجاد فشار آب در زمانی است که پمپ آب خاموش است. این مخازن دارای یک جداره و پوشش بیرونی از جنس فلز است و داخل آن نیز یک تیوپ قرار گرفته که فشار مورد نیاز برای پمپاژ آب را تامین می کند. 

مخزن تحت فشار که به آن منبع انبساط نیز گفته می شود، ظاهری استوانه ای شکل داشته که ظرفیت آن نیز با توجه به ارتفاع ساختمان و تعداد واحدها می تواند متفاوت باشد. اصلی ترین این دستگاه، پرفشار نگه داشتن جریان آب در زمانی است که پمپ آب خانگی خاموش است.

انواع مخزن تحت فشار پمپ آب:

  • مخزن تحت فشار تیوپی
  • مخزن تحت فشار دیافراگمی
بیشتر

منبع انبساط 

لیست مقایسه محصولات

انصراف