ست کنترل

ست کنترل یک سیستم فشار-جریان می‌باشد که برای کنترل جریان آب پمپ‌ها و جلوگیری از قطع و وصل شدن جریان و خسارت‌های دیگر که در نوسانات به پمپ و حتی لوله کشی ساختمان‌ها وارد می‌شود به کار می‌رود. معمولا برای این منظور از درجه، پنج راهی، کلید اتوماتیک و منبع هوا استفاده می‌شود امروزه می‌توان با استفاده از دستگاه ست کنترل همه این موارد را در یک پکیج ک...

ست کنترل

ست کنترل یک سیستم فشار-جریان می‌باشد که برای کنترل جریان آب پمپ‌ها و جلوگیری از قطع و وصل شدن جریان و خسارت‌های دیگر که در نوسانات به پمپ و حتی لوله کشی ساختمان‌ها وارد می‌شود به کار می‌رود. معمولا برای این منظور از درجه، پنج راهی، کلید اتوماتیک و منبع هوا استفاده می‌شود امروزه می‌توان با استفاده از دستگاه ست کنترل همه این موارد را در یک پکیج کامل اتوماتیک در اختیار داشت.

در هنگام باز کردن شیر آب، ست کنترل پمپ آب شروع به کار کرده و پمپ را روشن می‌نماید و با بستن خروجی یا شیر آب نیز منجر به قطع اتوماتیک سیستم پمپاژ و پمپ می‌شود. ست کنترل می‌تواند به هر پمپ سانتریفیوژ با توان موتور ۱.۵ اسب بخار و توان ۱.۱ کیلو وات متصل شود. به طور کلی هدف از ساخت ست کنترل حذف منبع تحت فشار و پنج راهه و اتوماتیک مکانیکی بوده است.

زمانیکه فشار آب داخل لوله از مقدار مشخصی کمتر شود ست کنترل پمپ را استارت می‌کندو زمانیکه جریان (فلو) داخل لوله از حدود ۲ لیتر بر دقیقه کمتر شود بعد از چند ثانیه پمپ را استپ می‌کند.

بیشتر

ست کنترل