سنسور دما و رطوبت

بردهای ترموستات کنترل دما یا کنترلر دما و رطوبت از جمله ماژول‌های پرکاربرد برای کنترل شرایط محیطی است. ماژول کنترلر دما و رطوبت TR01 دارای سنسور دما رطوبت محیطی با سیم یک متری است. این ماژول توانایی کنترل دما در محدوده‌ی مورد نظر را دارد. همچنین با تنظیم رطوبت محیطی میتواند در بازه مشخص شده عملیات کنترل را توسط سنسور دما رطوبت انجام دهد. کنترلر...

سنسور دما و رطوبت

بردهای ترموستات کنترل دما یا کنترلر دما و رطوبت از جمله ماژول‌های پرکاربرد برای کنترل شرایط محیطی است. ماژول کنترلر دما و رطوبت TR01 دارای سنسور دما رطوبت محیطی با سیم یک متری است. این ماژول توانایی کنترل دما در محدوده‌ی مورد نظر را دارد. همچنین با تنظیم رطوبت محیطی میتواند در بازه مشخص شده عملیات کنترل را توسط سنسور دما رطوبت انجام دهد. کنترلر دما رطوبت برای دستگاه جوجه کشی و یا استفاده در گلخانه هوشمند، انتخاب مناسبی است. علاوه بر نمایش دما رطوبت محیط روی نمایشگر OLED، امکان کنترل این موارد توسط رله را فراهم می‌کند.

عملکرد یک سنسور به این صورت است که کمیت های فیزیکی مانند نور،دما،رطوبت و… را اندازه گیری کرده و آن را به سیگنال الکتریکی تبدیل کند تا کنترلرهای موجود در تجهیزات الکتریکی بتوانند آن را حدس بزنند.یک سنسور خوب باید با توجه به دقت اندازه گیری نسبت به کوچکترین تا بزرگترین تغییرات کمیت فیزیک حساس باشد اما روی خاصیت فیزیکی تاثیر نگذارد.از طرفی سنسور نباید نسبت به سایر تغییرات فیزیکی بدون تاثیر و تغییر باقی بماند.سنسور ها در انواع و مدل های مختلفی برای اندازه گیری کمیت های مختلف ساخته می شوند،از انواع سنسور می توان به سنسورهای بدون تماس،سنسورهای مجاورتی،سنسورهای بیوالکتریکی،سنسورهای حساس به حرکت و جابجابی و ..نام برد.

بیشتر

سنسور دما و رطوبت